ul. Ludwika Solskiego 4/6, 52-416 Wrocław biuro@bisek-kancelaria.pl

Rozwód bez orzekania o winie, czyli szybki pozew o rozwód

Rozwód bez orzekania o winie, czyli szybki pozew o rozwód

„I nie opuszczę Cię aż do śmierci”- brzmi przysięga małżeńska, jak jednak wygląda to w praktyce ? Według badań statystycznych, na 100 małżeństw przypada 35 rozwodów, zaś średnia długość trwania związku małżeńskiego kończącego się rozwodem wynosi 15,7 lat. W zależności od powodów i indywidualnych sytuacji złożoność i trudność spraw jest bardzo różna. Jak najprościej rozwiązać małżeństwo? Jedną z takich opcji jest rozwód bez orzekania o winie.

Czym jest rozwód bez orzekania o winie?

Rozwód bez orzekania o winie, to inaczej tzw. „rozwód za porozumieniem stron”, w którym nie ma osoby winnej za rozpad małżeństwa. Forma ta jest opcją najszybszą, najprostszą i z punktu widzenia sprawy, najtańszą.

Rozwód bez orzekania o winie dla par nieposiadających dzieci – najszybsza forma rozwodu

Jest to najszybsza i najprostsza sytuacja. Jeśli para nie doczekała się dzieci, w momencie rozwodu bez orzekania o winie nie pojawia się konieczność rozstrzygania kwestii związanych z obowiązkiem alimentacyjnym, kontaktami z dziećmi i władzą rodzicielską. W tym przypadku do rozwodu dochodzi zazwyczaj od razu po jednej rozprawie.

 

Rozwód bez orzekania o winie, kiedy para doczekała się potomstwa

Bardzo ważnymi i rzadko poruszanymi w blogach prawniczych elementami rozwodu bez orzekania o winie dla par, które mają dzieci są:
1.Alimenty
2.Władza rodzicielska
3.Kontakty z dziećmi

Są to kwestie obligatoryjne i niezależne, które sąd rozpatruje indywidualnie dla danej sytuacji.

Kiedy rozwód bez orzekania o winie?

Przede wszystkim by móc myśleć o rozwodzie bez orzekania o winie, małżonkowie muszą się zgadzać w pełni co do równej decyzji o rozstaniu. Nie ma tu miejsca spór o to, kto ma rację i kto jest winny. Jest to najbardziej pokojowa forma rozstania.

Czy obligatoryjnie sąd musi podzielić majątek?

Nie! W przypadku podziału majątku mamy do czynienia ze sprawą fakultatywną, która zostaje wyłączona z procesu rozwodowego i kontynuowana w innej, niezależnej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie z punktu widzenia czasu procesu i kosztów.

Chcę napisać pozew o rozwód bez orzekania o winie- jak to zrobić?

Pozew o rozwód bez orzekania o winie może zostać napisany samodzielnie, w sieci jest wiele gotowych wzorów i informacji jak tego dokonać. My jako Kancelaria Prawna rekomendujemy skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który dopilnuje, by złożone pismo było napisane poprawnie pod kątem prawnym, złoży je w odpowiednim miejscu i terminie oraz poprowadzi Cię przez cały proces rozwodowy.

Skuteczna pomoc prawnika Kancelaria Bisek.

W kancelarii prawnej Karolina Bisek pomagamy rodzinom już od 11 lat. Mamy bogate doświadczenie w prawie rodzinnym i alimentacyjnym. Po dokładnej analizie sytuacji dobieramy wspólnie najlepsze rozwiązanie, tak, by było najskuteczniejsze i bezproblemowe dla naszych Klientów. Pomogliśmy już tysiącom osób w całej Polsce. Jeżeli chcesz zwiększyć alimenty na swoje dziecko – skorzystaj pomocy prawnika – skontaktuj się z nami. Oferujemy wsparcie od pierwszego telefonu.  Kancelaria jest czynna w godzinach 7:00-17:00, telefon odbieramy całodobowo- +48 665 280 382 Mecenas Karolina Bisek.

Telefon wsparcia 48h+48 665 280 382 Mecenas Karolina Bisek.

Kancelaria Prawna ul. Ludwika Solskiego 4/6, Wrocław – działamy w całej Polsce!