ul. Ludwika Solskiego 4/6, 52-416 Wrocław biuro@bisek-kancelaria.pl

Rozwód z orzeczeniem o winie – kiedy ma to sens?

Rozwód z orzeczeniem o winie – kiedy ma to sens?

W poprzednim artykule omówiliśmy temat rozwodu bez orzekania o winie, kiedy dwoje małżonków jest zgodne co zakończenia związku i nie widzą w tym szczególnej winy którejkolwiek ze stron. W dzisiejszej publikacji poruszymy kwestię odmienną, kiedy to chęć rozwodu spowodowana jest przez destrukcyjne dla relacji zachowanie jednego z małżonków i ewidentne wyrządzenie krzywdy drugiemu. Kiedy warto podjąć się rozwodu z orzeczeniem o winie? Jakie są korzyści z tym związane? Z jakimi trudnościami należy się liczyć podczas postępowania rozwodowego?

Najczęstsze przyczyny rozwodów z orzeczeniem o winie

Z naszego doświadczenia, rozwody z orzeczeniem o winie najczęściej są spowodowane alkoholizmem, narkomanią, uzależnieniem od hazardu, przemocą w rodzinie czy niewiernością i zdradą.

Możliwe scenariusze dla rozwodów z orzeczeniem o winie

Dla wyroków rozwodów z orzeczeniem o winie istnieje wiele zakończeń, najlepszym jest oczywiście rozwiązanie małżeństwa z obarczeniem pełną odpowiedzialnością współmałżonka osoby pokrzywdzonej, ale też może orzec, jeżeli będą ku temu stosowne dowody, że winnym jest sama osoba składająca wniosek o rozwód!

Co dalej – czyli następstwa prawne po rozwodzie

Jeśli będą istniały ku temu przesłanki, osoba, która została uznana za winną rozpadu związku małżeńskiego może zostać obciążona obowiązkiem alimentacyjnym na byłego partnera. Aby obowiązek ten wszedł w życie, musi pojawić się jedna z dwóch sytuacji:
-kiedy niewinny współmałżonek pozostaje w niedostatku
-kiedy rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka niewinnego, chociażby ten nie znajdował się w niedostatku.

Rozwód z orzeczeniem o winie nie ma wpływu na kwestie dotyczące władzy, kontaktów i alimentów na dzieci.

Chcę napisać pozew o rozwód z orzeczeniem o winie – jak to zrobić?

Pozew o rozwód z orzeczeniem o winie może zostać napisany samodzielnie, w sieci jest wiele gotowych wzorów i informacji jak tego dokonać. My jako Kancelaria Prawna rekomendujemy skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który dopilnuje, by złożone pismo było napisane poprawnie pod kątem prawnym, złoży je w odpowiednim miejscu i terminie oraz poprowadzi Cię przez cały proces rozwodowy.

Skuteczna pomoc prawnika Kancelaria Bisek.

W kancelarii prawnej Karolina Bisek pomagamy rodzinom już od 11 lat. Mamy bogate doświadczenie w prawie rodzinnym i alimentacyjnym. Po dokładnej analizie sytuacji dobieramy wspólnie najlepsze rozwiązanie, tak, by było najskuteczniejsze i bezproblemowe dla naszych Klientów. Pomogliśmy już tysiącom osób w całej Polsce. Jeżeli chcesz zwiększyć alimenty na swoje dziecko – skorzystaj pomocy prawnika – skontaktuj się z nami. Oferujemy wsparcie od pierwszego telefonu.  Kancelaria jest czynna w godzinach 7:00-17:00, telefon odbieramy całodobowo- +48 665 280 382 Mecenas Karolina Bisek.

Telefon wsparcia 48h+48 665 280 382 Mecenas Karolina Bisek.

Kancelaria Prawna ul. Ludwika Solskiego 4/6, Wrocław – działamy w całej Polsce!